ערך מוסף בשבילי

מהם מושגי היסוד הכלכליים שחשוב לכל אחד ואחת להכיר? למה הם חשובים? איך ניגשים אליהם, גם אם מדובר במילים מפחידות כמו "קניית דירה" או "השקעה בבורסה"?
ערך מוסף בשבילי פודקאסט

נושא: התנהלות כלכלית
אורך פרק: בין 12 ל18 דקות
עוסק ב: התנהלות כלכלית, עשיית כסף, חסכון וצעירים בתקופה הנוכחית
מיועד ל: דור ה-Y שרוצים ללמוד על כסף
שפה: עברית

מדובר באחד מהפודקאסטים הותיקים על כסף. הם הפסיקו לייצר פרקים ב-2018, וחבל שכך. האווירה הכללית היא עניינית, ונותנת צוהר לנושאים רבים בתחום הכלכלה, בעיקר דברים שבמבט לאחור גורמים לך לתהות למה לא מלמדים אותם בתיכון. חשוב להדגיש שמדובר בהצצה קטנה, גם בגלל אורך הפרקים. יש לי תיאוריית קונספירציה שמי שהקים את הפודקאסט רוצה שנלמד בעצמנו.

כמו גופי תקשורת אחרים שקיימים עשרות שנים, גם הטלוויזיה החינוכית חצתה את גבולות המסך אל פלטפורמות מדיה מתקדמות יותר, ובעברית יפה – מסדי תוכן. בשנים האחרונות עולם ההסכתים התפתח, וכמובן שקפצו על הגל הזה גם כן. הערך המוסף בשבילכם הוא שהמטרה העיקרית של החינוכית היא להעביר מידע לתושבי ישראל, בהיותם גוף ציבורי המשולם מכספי המיסים שלנו.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

מה יש בפודקאסט

ליאור תבורי וטל וולפסון, שניהם בוגרי משרד האוצר, דנים בכל פרק על מושג בסיסי אחר בכלכלה. ולפיהם המטרה היא ליצור עניין בקרב צעירים לגבי הנושאים האלה, ולעורר דיבור ציבורי במקום לתת לנושאים האלה להישאר מעל הראש שלנו.

נראה שבעיקר בגלל הגוף שייסד את ההסכת ואופיו, התוכן לא מוגש בצורה בידורית מדי, אלא פשוט נוחה להאזנה. אפשר להגיד שההסכת מרגיש כמו פגישה חינמית ראשונית עם יועץ בנושא שבו עוסק הפרק, וזה מספיק כדי לגרום לך להחליט האם מדובר בכזה שמתחשק לך ללמוד עוד עליו. יכול להיות שלא, וגם זו תוצאה חיובית. בחישוב הכללי בזבזתם רבע שעה, אך בזכותה תחסכו כנראה הרבה יותר זמן ובעיקר כאב ראש.

פרקים נבחרים

כדאי לשמוע?

תלוי מה הגיל וסגנון החיים, אבל כן

איזה ערך מוסף יש להסכת?

ידע כלכלי בסיסי בשבילך

מהם מושגי היסוד הכלכליים שחשוב לכל אחד ואחת להכיר? למה הם חשובים? איך ניגשים אליהם, גם אם מדובר במילים מפחידות כמו "קניית דירה" או "השקעה בבורסה"?

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

המלצה מסחרית לעזרה הדדית

לפתיחת חשבון מסחר באקסלנס טרייד שדורשים את ההון הכי נמוך לפתיחת תיק (20K). אני אשמח שתפתחו אותו דרך הקישור שלי. כשנרשמים דרכי מקבלים, חוץ מכל ההטבות למצטרפים חדשים, גם 100 ש"ח מתנה. להצטרפות

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר. גלו משהו חדש!

משחת קארי אדום
אוכל

מתכון למשחת קארי אדום

משחת קארי אדום קלה להכנה, ארומטית ומלאה בטעמים. עם מצרכים שקל להשיג בחנויות אסיאתיות ומצרכים נוספים שיש בסופר הקרוב אליכם הביתה.

המשך קריאה »

שיתוף

לקריאה נוספת

מם השקעות
כסף
ליאור שפירא

אסטרטגיית ההשקעות שלנו

כל משקיע עם פז"ם של שבוע יגיד לכם שכדי להשקיע צריכה להיות לכם "אסטרטגיית השקעה", ושצריך "להיצמד לאסטרטגיה". אבל מה זה אומר בכלל ואיך מגבשים אחת?

קריאה נוספת >>

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים