איך לחסוך בחשבון חשמל

כשחשבון החשמל כבד בכיס - קחו כמה טיפים לחסכון בחשמל שיאפשרו לכם לשלם פחות.

תוכן עניינים

קיימות שתי דרכים לעשות כסף: האחת להגדיל הכנסות, השנייה להקטין הוצאות ולהשתמש בכסף הפנוי לדברים כמו סגירת מינוס, חסכון, השקעה או סתם עליה באורח בחיים. החסכונות מורכבים מהמון דברים קטנים, וחשבון חשמל הוא אחד מהם. חוץ מהערך הכלכלכי, ואפילו יש לזה ערך סביבתי מוסף.

חשמל זול יותר בשעות מסוימות

באתר חברת החשמל מפורטים תעריפי חשמל לפי שעות ועונות. זה נקרא תעו"ז: תעריף לפי עומס המערכת וזמן הצריכה (תעוז"ה כנראה עבד להם פחות).

השירות פתוח לצרכנים ביתיים בלבד והצטרפות אליו מצריכה התקנת מונה מיוחד, שווה לבדוק אם יש לכם בדירה. אם לא – המעבר כרוך בתשלום, אבל זה ישתלם לכם.

בפועל, זה אומר שכדאי לשמור את הפעולות החשמליות שצורכות יחסית הרבה כסף (מכונה כביסה, למשל) לשעות שבהן המחיר נמוך ביותר (למשל לעשות מכונה בערב לפני שהולכים לישון ולתלות בבוקר, או להכניס למייבש בלילה).

דירוג אנרגטי למכשירי חשמל חדשים

אם אתם קונים מכשירי חשמל חדשים כמו תנור, מכונת כביסה, מזגן או מקרר, מגיעה עליהם "תווית אנרגיה" שמסבירה כמה הם יעילים אנרגטית. זה כולל גם את שם היצרן ואת הדגם.

החומרה, כלומר החלקים בו, מתבלים ונשחקים עם הזמן והיעילות פוחתת. לכן אם אתם קונים יד שניה, כדאי לדעת שגם אם כשקנו אותו הדירוג היה A או B – עכשיו יש מצב שזה יותר נמוך.

A הוא הדירוג היעיל ביותר, G הוא הכי פחות יעיל.

מצד שני, דירוג אנרגטי אומר כמה יעילה העבודה שלו, לא כמה עבודה הוא צריך. לכן במכשירי חשמל כדאי לבדוק מה צריכת האנרגיה השנתית בקוט"ש שלהם. יש הבדל בין מקרר שמחובר כל הזמן, למכשירים שפועלים רק חלק מהזמן. הנתון הזה משתנה בהתאם להספק של מכשיר החשמל ובכמה הוא פועל.

כדי לחסוך, כדאי לשאוף לדירוג אנרגטי כמה שיותר גבוה ולצריכת אנרגיה שנתית בקוט"ש כמה שיותר נמוכה.

מדבקת דירוג אנרגטי לחסכון בחשמל

תקינות מכשירי חשמל

לנקות את הפילטר של המזגן

טיפ משנה חיים לחסכון בחשבון החשמל: נקו את הפילטר של המזגן. חפשו ביוטיוב "איך לנקות [הכניסו את דגם המזגן שלכם]". אפשר גם בלי מדריך ביוטיוב ופשוט תפתחו את המזגן (עשוי להצריך כיסא או סולם), תעבירו את הפילטר במים, שימו לייבוש חצי שעה, תחזירו פנימה ותראו ישועות. המזגן יעבוד יותר טוב על פחות חשמל ולכם יהיה הרבה יותר נעים בחדר באוגוסט. 10 דקות עבודה, חצי שעה המתנה, שבועות של אויר קר יותר וחיסכון בחשבון החשמל.

נקו את המדחס של המקרר

עניין של שואב אבק מאחורי המקרר בחלק התחתון. עדיף להוריד את המכסה לפני שמתחילים וחובה לנתק חשמל לפני זה. גם פה – המקרר יעבוד יותר טוב.

נקו את הפילטר של מייבש הכביסה

אם יש לכם מייבש כביסה, אחרי כל הפעלה – תוציאו את הפילטר ונקו אותו. זאת פעולה ידנית פשוטה שתשמור עליו. הפילטר מגן על המייבש מפני הבלגן שהולך בבגדים שלכם. הסיבים שנצמדים לפילטר סותמים אותו, ופילטר סתום – עובד יותר קשה וגם יותר מועד לתקלות. =

מחקו את הקבצים המיותרים במחשב

ככל שהמחשב עמוס יותר בתוכנות וקבצים שאין בהם שימוש, הוא יסחוב יותר מידע בהרצה שלו, וכך יתקלקל מהר יותר. חוץ מזה, הבטרייה שלו גם תעבוד פחות זמן.

נתקו מהשקע מה שלא צריך

האמור כאן מתייחס בעיקר למכשירים בעלי טיימר או נורה – כירה חשמלית, מיקרוגל, תנור ועוד. כל הדברים הקטנים האלה צורכים חשמל שמצטבר לסכומים יפים, אם לא מנתקים את המכשירים האלו מהשקע כשהם לא בשימוש. זה יכול להיות קצת קיצוני. לפעמים צריך פתרון קיצוני.

תסגרו את הדלת

בין תבנית אחת לאחרת בתנור, או כשמוציאים כמה דברים מהמקרר. רוב המנגנונים של המכשירים האלה מכוונים להגיע לטמפרטורה המוגדרת, וכל פתיחה שלהם מזיזה אותם ממנה. בגלל זה עדיף להשאיר את הדלתות של המכשירים החשמליים פתוחות כמה שפחות, ממש כאילו יש הפסקת חשמל ואתם דואגים שהעוף במקפיא לא יפשיר.

אל תיצרו יותר מדי עומס

אם אתם רוצים להכין כוס קפה אחת, אין סיבה להרתיח ליטר וחצי של מים. אם יצאתם מהחדר לשעה הקרובה, תכבו את האור בדרך. כאשר מכשיר עובד יותר ממה שאתם צריכים לקבל ממנו, יוצא שבזבזתם כסף לחינם.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

התנהלות יום-יומית חסכנית

החיסכון כאן הוא פחות טכני ולא תקבלו רשימת הוראות, אלא יותר הדרכה כללית, כיוון והיום של כל אחד מאיתנו שונה, ואין דרך אחת המתאימה לכולם, אלא רעיונות שאפשר להתאים לעצמכם.

לא הקטנת צריכה, אלא שינוי לאחת שמודעת

מהי צריכה מודעת? כזו שמתחשבת בסביבה שגרים בה. לדוגמא – אם בקיץ לח ודביק אצלכם, הגיוני שתצטרכו לדאוג למיזוג בבית. זה, כנראה, אומר שבחורף לא תצטרכו לדאוג לעצמכם מעבר לסריג חם בבית, ואולי לכמה כוסות תה. אגב, בית שנעים לשהות בו בקיץ לא חייב להיות כזה שהמזגן דולק בו כל היום. הגיוני מאוד שתפתחו חלונות בערב, ותוכלו להפעיל מאוורר. צריכת החשמל של מצנן טוב (בערך 100 וואט) היא כמעט עשירית משל מזגן פשוט (כוח סוס אחד לפחות, כלומר בערך 700 וואט). עוד חיסכון בתחום הזה הוא לסגור את החלונות כשמאוד קר או מאוד חם, כדי ליצור בידוד נוסף.

בקיץ ככל שיש יותר זרימת אוויר בבית, יותר נעים. כולל לפתוח חלון וגם דלת.

על מה אפשר לוותר?

לכולנו אורחות חיים שונים, ודברים שחשובים לנו ברמה הקריטית, עליהם לא נתפשר. השאלה היא האם מייבש, למשל, הוא מכשיר שימושי במיוחד, או שאנחנו גרים באיזור ובצורה שבה אפשר להסתפק בתלייה על חבל רוב הזמן.

האם כדי לחסוך בחשמל צריך להתכלב?

לא. חסכון בחשמל מסתדר נהדר עם חיים יציבים וטובים. בפוסט הזה יש כמה טיפים טובים שיחסכו לכם לא מעט כסף בחשבון החשמל בלי לרדת ברמת החיים

מה הקשר בין השקעות פיננסיות לחסכון בחשמל?

קיימות שתי דרכים לעשות כסף: האחת להגדיל הכנסות, השנייה להקטין הוצאות. הקטנת ההוצאות תפנה לכם כסף לדברים שחשובים לכם יותר, כמו סגירת מינוס, עליה באורח החיים או עוד כסף פנוי לחיסכון. חוץ מזה תעריפי החשמל גבוהים. מבאס לשלם חשבון חשמל גבוה כשאפשר לשלם חשבון נמוך יותר

* כל האמור באתר הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

Picture of ליאת זמיר

ליאת זמיר

סטודנטית לתקשורת, גרה עם שותפות, עובדת בשתי עבודות ומגדלת אוגרות סדרתית

המלצה מסחרית לעזרה הדדית

לפתיחת חשבון מסחר באקסלנס טרייד שדורשים את ההון הכי נמוך לפתיחת תיק (20K). אני אשמח שתפתחו אותו דרך הקישור שלי. כשנרשמים דרכי מקבלים, חוץ מכל ההטבות למצטרפים חדשים, גם 100 ש"ח מתנה. להצטרפות

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר. גלו משהו חדש!

לקריאה נוספת

לפתוח עסק בגיל צעיר
כסף

איך לפתוח עסק בגיל צעיר

המדריך לפתיחת עוסק פטור: למה לפתוח, איך לפתוח, ההבדל בין פטור למורשה, מתי הופכים לעוסק מורשה, מה צריך שיהיה לעוסק פטור ואיך להביא לקוחות ראשונים.

קריאה נוספת >>

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

Days
Hours
Minutes
Seconds

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים