מדברים על (ספרי) כסף

פודקאסט מדברים על ספרי כסף

נושא: בתאוריה ביקורת ספרי כלכלה, בפועל המון לרלורים
אורך פרק:
20-45 דקות
מספר פרקים: 39 פרקים, הפסיקו לצאת בינואר 2020.
שפה:
עברית

כשמתחילים לרצות להבין בכלכלה, יש המון חומרי קריאה. חלק מהחומרים האלו הם ספרים שאמורים ללמד אתכם להתנהל כלכלית טוב יותר ולהבין יותר בכסף. במקום להעביר שנים בלנסות להבין מה אתם לא מבינים ולהתמקצע בנושא מסוים, מישהו עושה את זה בשבילכם. זה לא יהפוך אתכם למומחים, אבל יתן לכם כיוון טוב מאוד ודרכי פעולה.

יש ספרים שהפכו לספרי חובה, שאי אפשר לדבר על ספרי כלכלה בלי לדבר עליהם. "האיש העשיר בבבל" ו"אבא עשיר אבא עני" הם כנראה הספרים האלו. אבל יש עוד. יש ספרים חדשים על כסף וספרים שנכתבו על ידי מחברים ישראלים, ואת חלקם שווה להכיר. אחד מהם הוא "השקעות לעצלנים", אחד אחר הוא של רימון חייט, ויש עוד ועוד ספרים חדשים שבאים ללמד אותנו איך לחסוך כסף או להגדיל את ההון שלנו.

לפודקאסט "מדברים על (ספרי) כסף" יש שם מחייב. אמורים לדבר בו על ספרי כסף. ציפיתי לשמוע סקירה, תקציר וניתוח של ספרי כסף. טוב שמישהו אחר יעשה את זה בשבילי. לא בא לי להשחית את הזמן על ספר ולא על כל ספר יש מספיק מידע באינטרנט או חוות דעת מנומקת של אנשים שקראו אותו.

מה קורה בפודקאסט

בפודקאסט עומרי קול ודניאל לוצק עושים את זה, בערך. יש פרקים שהם מדברים על ספרי כסף עם המחברים. יש פרקים בהם שהם סוקרים ספרים.

הבעיה: הם מלרלרים את עצמם לדעת. אחד החוקים של תוכן טוב הוא מה אתם לא מכניסים פנימה. חשוב לבחור נושא מעניין ולהנגיש אותו, אבל גם חשוב לערוך דברים החוצה. לא כל מה שמצחיק וחינני באולפן – מצחיק וחינני גם למאזינים. יכול להיות שיש חן מסוים בלשמוע שני אנשים שכיף להם ביחד מלרלרים כשהנושא המרכזי הוא ספרי כסף, אבל לא זה מה שבאתי לשמוע.

אני באתי לשמוע סקירה של הספר. תקציר, נקודות חוזק וחולשה, דברים שאתם לוקחים איתכם, האם הוא מומלץ או לא. מישהו שעשה עבורי את הקריאה המקדימה. קיבלתי קצת מזה, אבל מרבית הזמן הלך על התקשקשות של שני המגישים. חבל.

כל יוצרי התוכן הכלכלי שאני נהנית מהתוכן שלהם ממליצים לקרוא ספרים על כסף. לכן חיכיתי להאזנה לפודקאסט הזה וקיויתי לקבל ממנו הרבה יותר ערך. יצאתי ממנו עם חור בראש ועם תחושת החמצה. אני מקווה שקול ולוצק יחזרו לעשות את הפודקאסט הזה, או שמישהו אחר ירים את הכפפה. והפעם – בבקש להיצמד לנושא המובטח ולחתוך החוצה יותר דברים. מבטיחה לחזור להאזין גם לגרסה החדשה.

פרקים נבחרים

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

המלצה מסחרית לעזרה הדדית

לפתיחת חשבון מסחר באקסלנס טרייד שדורשים את ההון הכי נמוך לפתיחת תיק (20K). אני אשמח שתפתחו אותו דרך הקישור שלי. כשנרשמים דרכי מקבלים, חוץ מכל ההטבות למצטרפים חדשים, גם 100 ש"ח מתנה. להצטרפות

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר. גלו משהו חדש!

שיתוף

לקריאה נוספת

את הכסף סופרים במדרגות
כסף
ליאור שפירא

8 טיפים לעצמאי המתחיל

עצמאים מתחילים? שמונה עצות שיעזרו לכם לעבור בצורה חלקה יותר את השנה הראשונה כעצמאים, עם כמה שפחות טעויות, הצלחה הרבה יותר גדולה וכמה שיותר כסף.

קריאה נוספת >>

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים