איך כרטיס אשראי יכול לעזור לנו לחסוך כסף?

כרטיס אשראי לא חייב להיות אויב. אפשר להתנהל כלכלית חכם עם כרטיס אשראי ואפילו להיעזר בו כדי להתנהל כלכלית חכם יותר ולהשאיר יותר כסף פנוי!

תוכן עניינים

בקרב אנשים שרוצים לחסוך כסף, כרטיסי אשראי הם פיתוי. הרבה יועצים מציעים להקציב לנו כמות מסוימת של כסף כל חודש, ולהשתמש בה במזומן – כדי לדעת בדיוק כמה אנחנו מוציאים ולא לחרוג בהוצאות. זה הגיוני, כי במזומן אי אפשר "לחרוג מהמסגרת", והפעולה של העברת כסף מיד ליד קצת יותר כואבת מגיהוץ חסר רגשות.

אבל כרטיס אשראי הוא מכשיר. אין לו חיים משלו. הוא יכול לשמש אותנו לשליטה בהוצאות שלנו והוא יכול להיות פיתוי להגדלת הוצאות, למשל עם הפיתוי לשלם בתשלומים או לחרוג מהמסגרת.

איך בכל זאת אפשר להשתמש בכרטיס האשראי לטובה?

תחזיקו כרטיס אשראי אחד

מחזיקים כמה כרטיסי אשראי? בדרך כלל אין סיבה. ריבוי כרטיסי אשראי, שלכל אחד יש מסגרת משלו, מפזר לכם את ההוצאות. הכסף שיורד הוא הכסף שלכם, וזה לא משנה אם הוא יורד מכרטיס אחד או מהכרטיס השני.

גם אם כרטיס האשראי מבטיח לכם הנחה מסוימת במקום מסוים, לא פעם אתם תגלו שאתם לא באמת קונים שם מספיק ויוצא שדמי הכרטיס יותר גבוהים מההנחה שאתם מקבלים.

יש לכם יותר מכרטיס אשראי אחד ואתם לא משתמשים בו? תבטלו אותם בלי בושה. טלפון אחד לחברה שהנפיקה אותו, או אפילו לדווח באפליקציה שהוא נגנב. ראיתי שמישהו שאל בקבוצת פייסבוק אם לביטול כרטיס אשראי יש השלכות. אז לא. לביטול כרטיס אשראי אין השלכות חוץ מעוד כמה שקלים שישארו אצלכם בחשבון.

תבחרו כרטיס אשראי בלי עמלות

יש הרבה מועדונים שיתנו לכם כרטיס אשראי בלי עמלות. לי יש כרטיס אשראי של מקס, של בוגרי האוניברסיטה העברית, שזכאים לו כל מי שסיימו שם תואר, ואין לו דמי כרטיס בכלל. יש גם כרטיס אשראי של "בהצדעה" לחיילים משוחררים ולמשרתי מילואים. יש כרטיס אשראי לאנשים שחיים בנגב. כרטיסי אשראי לבני נוער, לחיילים ולסטודנטים לא כרוכים בדרך כלל בעמלה.

איך מתארגנים על כרטיס בלי דמי כרטיס? נכנסים לאתר של חברת כרטיסי האשראי (מקס או ישראכרט לכרטיס אשראי חוץ בנקאי) או מדברים עם הבנק לכרטיס אשראי בנקאי. אפשר גם להתקשר ולשאול איזה כרטיסים יש להם בלי עמלות. הכל מופיע בתיאור.

אגב, שימו לב שבלי עמלות בשנה הראשונה עדיין אומר עם עמלות, פשוט אחרי שנה, ולמי יש כוח לבטל. אפשר לשים תזכורת (ואז עוד אחת ואולי גם עוד אחת, לטובת הסנוז) לבטל או להתקשר לבקש שישאר בלי עמלות.

כסף חזרה באשראי

קאשבק – לקבל כסף בחזרה על קניות באינטרנט

יש לי מאמר שלם על קאשבק באתר. יש תוכניות של כרטיסי אשראי שנותנים לכם כסף בחזרה על קניות באינטרנט! אני מציעה לא לקנות דברים שלא תכננתם לקנות, אבל אם התכוונתם לקנות בלאו הכי – מה רע לכם לקבל כמה שקלים בחזרה?

אתרי קאשבק הם אתרים שברישום אליהם מאפשרים לקבל כסף בחזרה לכרטיס האשראי. יש אתרים ישראליים כאלו ואתרים בחו"ל. יש שמאפשרים קבלת כסף לכרטיס האשראי ויש שמאפשרים לבחור בין תלושים, פייפאל וחשבון הבנק שלכם.

כרטיס אשראי שנותן הנחות שאתם אשכרה תשתמשו בהן

אנחנו מזמינים משופרסל כי הם היחידים שעושים משלוח אלינו הביתה. עידן משלם דמי כרטיס גבוהים על הכרטיס שלו. הזמנו לו כרטיס אשראי של שופרסל, שיש בו הנחה על מוצרים של מותג הבית של שופרסל ושל Be. וגם אין לו דמי כרטיס בשנה הראשונה.

יש להם גם סוג של קאשבק פנימי, שמעל קניה בסכום מסוים חלק מהכסף חוזר לשימוש אצלם ברשת. נראה מה עם זה.

אחרי שנה או שנצליח להאריך את ההטבה – או שנבטל. ככה או ככה חסכנו דמי כרטיס וגם אנחנו משלמים טיפה פחות על הקניות שלנו.

מבחינתכם – איפה שאתם עושים קניות, אפשר לבדוק האם החברה מציעה כרטיס אשראי והאם הוא באמת יכול לעזור לכם. אם כן – לכו על זה. רק אל תשכחו לבטל דמי כרטיס.

כרטיס אשראי יכול לעזור לנו לשלוט בהוצאות

יש אנשים שבוחרים להתנהל בתוך תקציב מוגדר באמצעות מזומן. הם מפסיקים להשתמש בכרטיס אשראי, מוציאים מזומן – ומשתמשים בו עד שהוא נגמר.

זאת שיטה מצוינת לאנשים מסוימים. היתרון שלה הוא שהם רואים את הכסף שיש להם מול העיניים. החיסרון שלה לעומת כרטיס אשראי הוא שבכרטיס אשראי אפשר לראות פירוט הוצאות מדויק. בכל אפליקציה אפשר לראות חלוקה לפי סעיפים שונים כמו בילויים, חשבונות, השכלה וכולי – וככה לדעת כמה כסף הלך על כל דבר.

בנוסף, בפירוט האשראי אפשר לראות כמה הוצאתם על כל בית עסק. יש מצב שהמסעדה האהובה עליכם זכתה בפרנסה נאה בזכותכם, אבל אתם לא שמתם לב כמה נאה.

מציעה לכם להיכנס עכשיו לאפליקציה ולהסתכל על פירוט הוצאות הכרטיס: מה סעיפי ההוצאה וחלוקה לפי תחומים.

תקטינו את מסגרת האשראי?

כן. סימן שאלה. טלפון לבנק או לחברת האשראי, או באמצעות האפליקציה, ואתם יכולים לבקש להקטין את מסגרת האשראי. אם אתם גם ככה חורגים ממנה, לא בטוח שהקטנת המסגרת היא הדבר הנכון עבורכם. עדיף לסגל הרגלים כלכליים בריאים יותר ולהשאיר את המסגרת כמו שהיא.

שתי סיבות:

  • מחיר: יגבו מכם עמלה על חריגה מהמסגרת, ואז עוד עמלה על שליחת מכתב בדואר שבו תגלו חודשיים בדיעבד שחרגתם מהמסגרת ואתם מחוייבים גם על זה ששלחו לכם את המכתב הזה.
  • דירוג: דירוג האשראי שלכם (שהוא פחות גרוע מזה בארה"ב, ובכל זאת קיים) יפגע, מה שיכול לפגוע בכם בעתיד. דירוג אשראי מאפשר לבנקים לראות נתונים כלכליים עליכם, מה שיכול להשפיע על עלות הלוואות (למשל משכנתא) שתוכלו לקחת.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

כמה כרטיסי אשראי שיהיו לי?

בדרך כלל אין סיבה שיהיה יותר מכרטיס אשראי אחד- זה סתם מפזר את ההוצאות ומקשה על המעקב. תרגישו חופשי לבטל כרטיסים מיותרים.

איך כרטיס אשראי יכול לעזור לשלוט בהוצאות?

היתרון בכרטיס אשראי הוא שכל ההוצאות ממנו מתועדות. שווה לעקוב אחרי פירוט האשראי שלכם כדי לדעת על מה מוציאים כסף ואיפה אפשר להוציא פחות.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

ליאור שפירא

ליאור שפירא

מקדמת אתרים בגוגל (SEO), קוראת עיתונות כלכלית מגיל 14, מנהלת עסק ומשק בית. מאמינה בתכנון קדימה, בעצלנות מתוכננת מראש ושעבודה נועדה לשרת את אורח החיים שאנחנו רוצים. שמחה שיש לאנשים יותר כסף פנוי ודברים טובים לעשות עם הזמן שלהם.

שיתוף

המלצה מסחרית לעזרה הדדית

לפתיחת חשבון מסחר באקסלנס טרייד שדורשים את ההון הכי נמוך לפתיחת תיק (20K). אני אשמח שתפתחו אותו דרך הקישור שלי. כשנרשמים דרכי מקבלים, חוץ מכל ההטבות למצטרפים חדשים, גם 100 ש"ח מתנה. להצטרפות

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר. גלו משהו חדש!

לקריאה נוספת

סורל אמור
כסף
ליאור שפירא

Sorelle Amore Finance

סורל אמור היא יוטיוברית שמתעסקת בכל מה שנוגע לכסף, חופש ומבנים גלובליים. יש לה מאות אלפי מנויים ביוטיוב, היא קצת מופרעת, והערוץ שלה הוא אחד האהובים עלי.

קריאה נוספת >>

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים