ידע שווה כסף

הסכת שנוצר בשביל אלה שלא יודעים יותר מדי על כספים במטרה שיוכלו להפסיק לפחד ממנו. איך? תוכלו למצוא את המידע והסקירה פה:
הפודקאסט ידע שווה כסף

נושא: פיננסים
אורך פרק: בערך 40 דקות בהצמדה למדד
עוסק ב: ידע בסיסי להמונים בנושאי פיננסים
מיועד ל: המונים שאין להם מושג בפיננסים
שפה: עברית פיננסית
אתר הפודקאסט

היופי במידע, בעיקר בתקופתנו, מתבטא ביכולת שלו להיות בעל ערך גם בעודו מופץ להמונים. "ידע שווה כסף" הוא דוגמא טובה לכך. מושגים בסיסיים בעולם שלם של כספים המתנהל מעל לראשנו הופכים למונחים פשוטים אפילו בשביל מי שלא מתעסקים בשגרה עם השקעות. הפודקאסט עצמו נוצר מתוך צורך שעלה בקבוצת הפייסבוק שהקימו בשם זהה – לדעת וללמוד על עולם הפיננסים, או בשמו השני "כסף של גדולים". המגישים הם בר נעמני ושי בדיחי, שלמדו את הנושא בעצמם ומנסים להעביר מסר שכל מי שרוצה ללמוד על השקעות – יכול ויכולה.

מה יש בפודקאסט

כל פרק עוסק במושג או שאלה אחרת, חלקם רלוונטיים ובוערים, וחלקם בסיסיים כמו מים, כלומר קריטיים לחיים בעולם שלנו. הגשת התוכן עצמה תתנהל כשיחה, לרוב בין המגישים עצמם. הכלל הוא כזה – אם מדובר בנושא שאי אפשר לחקור לבד, יתארח מקצוען באותו התחום כדי להתייעץ איתו ולשאול מה שאיננו מובן. נראה שזה איזון יפה בין בדיקת גבולות היכולת העצמית לבין יכולת להישען על הניסיון של אחרים.

טון הדיבור והנושא דורשים ריכוז מסוים, ולכן מומלץ להקשיב על כוס קפה ולא לשמוע תוך כדי שטיפת כלים. בסך הכל בזמן של בין חצי שעה לשעה תוכלו להבין מספיק בנושאים רלוונטיים כדי ללמוד עליהם בצורה ספציפית יותר, או לפחות להעלות אותם בזמן שיחה כדי לעשות רושם טוב.

עוד המלצה – תעברו על הפרקים, ותתחילו מהנושא שהכי מעסיק אתכם כרגע. זה לא ספר, אפשר להקשיב באיזה סדר שרוצים. אם אתם יודעים להגיד דבר ושניים על נושא מסוים, כנראה שהוא לא בשבילכם. הידד! אתם מחונכים כלכלית כנראה, יכולת בעלת ערך רב בעולם שלנו. חשבתם לפתוח קבוצת פייסבוק ולשתף את הידע שלכם בנושא?

פרקים נבחרים

זה קוף? זה רעיון? זו השקעה כלכלית חכמה? חוץ מלהסביר את הרעיון והמהות של NFT, בוחנים את האפשרויות העסקיות של הגימיק החדש בחיינו, והאם מדובר בגל שכדאי לעלות עליו.
בצורה די מצחיקה, מדובר בפודקאסט מטא. אני ממש מעריכה את היכולת להסתכל החוצה ובראיית מקרו על מה שעושים, במיוחד בצורה ביקורתית. בעצם ממליצים אם שווה וכדאי לכם להקשיב לפודקאסט או לא.
לצערנו מיסים הם תמיד עדכניים. שווה להקשיב בישיבה נוחה עם כוס תה ולרשום הערות. שווה את הזמן.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

המלצה מסחרית לעזרה הדדית

לפתיחת חשבון מסחר באקסלנס טרייד שדורשים את ההון הכי נמוך לפתיחת תיק (20K). אני אשמח שתפתחו אותו דרך הקישור שלי. כשנרשמים דרכי מקבלים, חוץ מכל ההטבות למצטרפים חדשים, גם 100 ש"ח מתנה. להצטרפות

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר. גלו משהו חדש!

שיתוף

לקריאה נוספת

כסף והשקעות פודקאסט
כסף
ליאור שפירא

כסף והשקעות

סקירת פודקאסטים על כסף באתר מאניטיים! הפודקאסט "כסף והשקעות" של עמית עשת הוא אחד הפודקאסטים הפופולריים על כסף בשפה העברית.

קריאה נוספת >>

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים