האופטימית: משקיע תקרא לאחותך

האישה שהצליחה לצאת לפנסיה בגיל 31 מלמדת על כסף: מארחת נשים מעניינות וחכמות בפודקאסט ומשכילה אותנו כלכלית בערוץ היוטיוב שלה.
תמונת רקע של הפודקאסט - האופטימית מנסה לאכול חבילת שטרות

נושא: כסף
אורך פרק: בערך 45 ד'
עוסק ב: דרך שבה הכסף שלך יכול לעבוד בשבילך
מיועד ל: מי שמבינים ממש קצת בתחום
אתר הפודקאסט

על בעלת הפודקאסט

"משקיע תקרא לאחותך" הוא הפודקאסט של האופטימית. אורה אריאל היא בחורה בשנות השלושים לחייה, נשואה ואמא לילד שבעקבות סבלנות, השקעות ובלוג – יצאה לעצמאות פיננסית בתחילת שנות השלושים. היא גם השראה מבחינתי. המסר שלה לעולם הוא שכסף זו לא מילה גסה, ואפשר וצריך ללמוד עליו ולדעת איך להתנהל איתו.

מה יש בפודקאסט?

בכל פרק האופטימית מדברת עם נשים שרלוונטיות לנושא בו עוסקים. השיחה קלילה מאוד, ונשמעת כמו שיחת טלפון של שתי בנות מאוד חכמות שמדברות על הדברים החכמים שלהם. לא סתם השתמשתי בביטוי "מדברת" ולא "מראיינת", כי האופטימית עצמה לוקחת חלק פעיל בשיחה ודואגת לכוון לדרך שבה אלה שמקשיבים יכולים לקחת הערות וללמוד בצורה פעילה. כל המרואיינות באמת מרגשות, ואחרי כל פרק יצאתי עם תחושה של השראה ורצון לשנות משהו בחיים.

בנוסף לפודקאסט, לאופטימית יש ערוץ יוטיוב מומלץ עם תוכן דומה. הערוץ שלה לא מספיק מסודר (בינתיים?) ככה שקצת קשה להתמצא בו, אבל כל סרטון שלה מצוין. הסרטונים ארוכים, רובם באזור השעה. היא מראיינת אנשים, מעלה את הפודקאסט שלה ליוטיוב, וגם הרצאות שמעבירה. וגם האתר שלה אחלה, בהתאם לאתר שמהווה מקור הכנסה.

סרטונים מומלצים:

פרקים מומלצים

אפשר גם לקרוא לפרק "כלכלה 101". ריאיון עם יעל הדס, דוקטור לכלכלה פוליטית. עוסקות במיזם שלה והדרך בה מנגישים ידע על כסף לכלל החברה. מומלץ להתחיל איתו כדי להבין מה האופי של ההסכת ולהרגיש יותר חכמים.
ליאור ואורה מדברות על התנהלות עסקית המיטיבה עם העולם והאנשים שחיים בו. לתוהים למה בכלל להתעסק בקיימות – גם אם הערכים האלה לא חשובים לך, יש להתנהגות הזו חשיבות כלכלית.
אם יש לכן זמן לשמוע רק פרק אחד, תשמעו אותו. על החשיבות של עבודה עם תוכנית, גם בעולם שנראה כל כך משתנה כמו כסף, ואיך עושים את זה בפועל.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

המלצה מסחרית לעזרה הדדית

לפתיחת חשבון מסחר באקסלנס טרייד שדורשים את ההון הכי נמוך לפתיחת תיק (20K). אני אשמח שתפתחו אותו דרך הקישור שלי. כשנרשמים דרכי מקבלים, חוץ מכל ההטבות למצטרפים חדשים, גם 100 ש"ח מתנה. להצטרפות

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר. גלו משהו חדש!

שיתוף

לקריאה נוספת

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים