Y now

איך לומדים על כסף באווירה טובה, בלי להיבהל מחוסר הידע בנושא? זו השאלה שאיתה מתמודדים רבים מדור הY, והפודקאסט הוא הזדמנות בשבילכם לפתור זאת.
תמונת הנושא של הפודקאסט

נושא: התפתחות אישית וכלכלית
אורך פרק: כ40 דקות
עוסק ב: התנהלות כלכלית, עשיית כסף, חסכון וצעירים בתקופה הנוכחית
מיועד ל: דור ה-Y שרוצים ללמוד על כסף
שפה: עברית

יש שאלות שיש שאלות שפשוט דורשות מאיתנו להודות בחוסר הידע שלנו, ולהגיד בצורה הכי פשוטה "אין לי מושג מה הולך כאן". באותו הרגע שבו מישהו לידינו מתרברב על הדירה שקנה ואנחנו אתמול לקחנו הלוואה מהבנק בשביל לשלם שכירות, היינו רוצים לעצור הכל ולהתייעץ עם מישהו. זו לא בושה להודות שלפעמים אנחנו נעשה את זה במטרה לצאת חכמים. נראה שהדבר הכי טוב לעשות באותם רגעים הוא לתקוף את הלחץ באמצעות ידע, ולהסתכל על הסיטואציה מלמעלה. בשביל זה הוקם הפודקאסט Ynow.

למי הוא מתאים? אלה שלא מבינים דבר וחצי בנושאים כלכליים וחייבים להתעסק איתם. להלן – דור הY. באופן כללי, קשה להגדיר את הנושא הספציפי בו עוסקים בתחום הכלכלה, כי הפרקים מגוונים ועוסקים בכל העולם הכלכלי. פרק אחד יעסוק בדרכים לחסוך כסף והאחר בהשקעות ובורסה. בעצם, המטרה הכללית היא לעזור לשומעים לתפוס שליטה על החיים הכלכליים שלהם.

מה יש בפודקאסט

האווירה מזכירה לייב באינסטגרם. כלומר – אנושי, מעניין וקליל. מדובר בתוכן שיותר מתאים לשמוע אותו על הדרך, בנסיעה ארוכה או תוך כדי עבודה מונוטונית, מאשר כזה שכדאי לשבת ולהקשיב לו על כוס תה חמה. נראה גם שזו כוונת היוצרים. את כל השיח מלווה ברקע מוזיקה קצבית שמזכירה סרטוני מלאכות יד. המושגים הנאמרים ונחקרים בכל פרק הם בסיסיים, יומיומיים ופשוטים.

אפשר להגיד כי שי ביבס ורותם גולן מתעסקים יותר ב"עזרה עצמית" כי ככה גם מוגדר הפודקאסט. מבחינה ויזואלית תוכלו לדמיין את ההגשה שלהם במילים גדולות ומנצנצות, ופחות במידע המוגש בצורה מעניינת. הדגש הוא גם יותר על יישומיות ופחות למידה.

כמעט בכל פרק מארחים אדם המומחה בתחום בו הפרק עוסק, ומתייעצים איתו על שאלות מקבוצת הפייסבוק או דברים שעלו למנחים כבני דור הY בהקשר, כמובן, להתנהלות כלכלית חכמה. מדובר בפורמט קצת שונה כיוון ובתכנים אחרים על כסף רואים בדרך כלל שהמגישים הם ברי הסמכה, אבל יש כאן עניין להראות את הדור שלהם כפשוטו.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

פרקים נבחרים:

כמובן שבחרתי בפרק הזה בזכות המספר הנהדר, ואחרי הקשבה מסתבר שזו אכן יכולה להיות התשובה לשאלה של החיים, היקום וכל השאר. אם כבר פודקאסט לייף סטייל, אז עד הסוף.

מפחיד להתייחס כבר עכשיו לנושא הזה, כשאנחנו צעירים והקרם לקמטים עוד עובד, אבל זו בדיוק התקופה להתחיל לחסוך בנחת. אל תשכחו כמובן להשקיע את הכסף!

בקצרה – תסמונת ידועה בקרב אנשים מצליחים, שמפחדים מההישגיות שלכם ומרגישים שהשיגו אותה בדרכים לא הוגנות. זה קורה לכולם, ומסבירים כאן איך להתמודד איתה.
באופן כללי, קשה להגדיר את הנושא הספציפי בו עוסקים בתחום הכלכלה, כי הפרקים מגוונים ועוסקים בכל העולם הכלכלי. פרק אחד יעסוק בדרכים לחסוך כסף והאחר בהשקעות ובורסה. בעצם, המטרה הכללית היא לעזור לשומעים לתפוס שליטה על החיים הכלכליים שלהם.

לאיזה גילאים מתאים הפודקאסט?

כשמו כן הוא – מיועד לדור הY בעיקר, אבל כולם יכולים ליהנות ממנו.

אין לי מושג בכספים, האם אבין מילה משם?

כן, ואפילו תהנה יותר כי מסבירים מושגי יסוד.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

המלצה מסחרית לעזרה הדדית

לפתיחת חשבון מסחר באקסלנס טרייד שדורשים את ההון הכי נמוך לפתיחת תיק (20K). אני אשמח שתפתחו אותו דרך הקישור שלי. כשנרשמים דרכי מקבלים, חוץ מכל ההטבות למצטרפים חדשים, גם 100 ש"ח מתנה. להצטרפות

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר. גלו משהו חדש!

שיתוף

לקריאה נוספת

הפודקאסט כסף סקיר
כסף
ליאת זמיר

כסף בקיר

ההסכת הזה הוא שילוב של היכרות ומוכר. מצד אחד יש דיבור נרחב על חוויה שרק מי שבבעלותו נדל"ן יכול להכיר, אך החוויות האלו מונגשות בצורה שכל אחד יכול להבין, וגם ירצה לדרוך בעולם הזה.

קריאה נוספת >>

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

Days
Hours
Minutes
Seconds

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים