כסף והשקעות

סקירת פודקאסטים על כסף באתר מאניטיים! הפודקאסט "כסף והשקעות" של עמית עשת הוא אחד הפודקאסטים הפופולריים על כסף בשפה העברית.
כסף והשקעות פודקאסט

אורך פרק: בסביבות השעה
עוסק ב: כסף, השקעות וכלכלת המפשחה
מיועד ל: מי שרוצה לשמוע ראיונות עם אנשי מקצוע בנושאים שונים שקשורים לכסף
שפה: עברית

מה יש בפודקאסט

הפודקאסט כסף והשקעות של עמית עשת הוא אחד הפודקאסטים המוכרים בישראל על השקעות ומהראשונים שיקפצו לכם כשתחפשו פודקאסטים על כסף באפליקציות השונות. בנוסף לאפליקציות, הפודקאסט זמין גם ביוטיוב, אם כי לא כפלייליסט מסודר, וחבל שככה.

עמית עשת בוגר הנדסת כלכלה וניהול בטכיון. הוא עבד שנים בתעשייה, ומאז 2010 הוא עוסק ביעוץ פיננסי. בכל פרק עשת מראיין אדם אחר בתחום הכספים. זה מתחיל מסיפור אישי ומהנגיעה האישית של המרואיין לתחום, ממשיך בשיחת עומק על תחום העיסוק שלהם: מה זה התחום הזה בכלל, למי הוא פונה, מה אתם המאזינים יכולים להפיק ממנו ועובר לטיפים למאזינים.

הפורמט הוא שיחה בין של שני אנשים, בלי פינות קבועות. אורך הפרקים, כשעה, מאפשר העמקה בנושא, או הקפה שלו, באופן שפודקאסטים קצרים יותר לא מצליחים. החיסרון הוא שהאזנה במשך שעה זאת מחוייבות. מצד שני, ברוך בורא כפתור ה"פוס" והיכולת להמשיך אחר כך.

תוך כדי השיחה בין עשת למרואיינים עולות גם אנקדוטות מקצועיות שאפשר ללמוד מהן, למשל בפרק עם שיר סופר, יועצת כלכלת המשפחה והפרק הנבחר ששמתי לכם להאזנה, היא מדברת על במשך כמה דקות היחס שלנו לכסף שהבאנו מהבית ועל איך זה משפיע על היחס שלנו לכסף כאנשים מבוגרים ועל היחסים הזוגיים שלנו.

עשת מראיין טוב. אני לא מרגישה שנכנסתי לסלון של חברים בזמן פגישה, אין שם בריחות אנקדוטליות של אנשים שכיף להם מדי ביחד אבל כמאזינים זה לא מעניין אותנו. נשמע שלדוברים מעניין ביחד, אבל גם שהם מכבדים את הקשב שלנו ונשארים בנושא. היכולת להישאר מעניין אבל גם צמוד לתלם הוא כישור חשוב מאוד למראיין, ואני מציינת את זה במיוחד – כי שמעתי פודקאסטרים אחרים שלא הצליחו לעשות את זה, וסיימתי את ההאזנה לפרק מתוסכלת.

יצא לי לשמוע המון פודקאסטים על כסף לטובת הסקירות האלו. חלק מהסקירות עתידות להתפרסם ועבור חלק אחר הדבר הכי טוב שיכולתי לעשות הוא לגנוז את הסקירה ולקוות שכשאחזור אליהם עוד שנה, הם יהיו פחות בוסריים. הפודקאסט של עשת קוהרנטי בצורה יוצאת דופן לז'אנר בו הוא פועל. זה הפודקאסט הפרקטי-כלכלית הכי טוב ששמעתי בעברית, והמשכתי להאזין לו גם אחרי שסיימתי לדגום פרקים נבחרים.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

פרקים נבחרים

השקעות נדל"I בארה"ב:

שיפור היחסים עם כסף וכלכלת המשפחה:

כדאי לשמוע את הפודקאסט?

כן. אני ממליצה עליו מאוד כי זה הפודקאסט הפרקטי-כלכלית הכי טוב ששמעתי בעברית.

במה עוסק הפודקאסט?

כשמו- בכסף והשקעות. בכל פרק מגיע מרואיין אחר מהתחום ומספר על תחום העיסוק שלו, ועל דברים שחשוב לדעת בתחום הזה.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

המלצה מסחרית לעזרה הדדית

לפתיחת חשבון מסחר באקסלנס טרייד שדורשים את ההון הכי נמוך לפתיחת תיק (20K). אני אשמח שתפתחו אותו דרך הקישור שלי. כשנרשמים דרכי מקבלים, חוץ מכל ההטבות למצטרפים חדשים, גם 100 ש"ח מתנה. להצטרפות

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר. גלו משהו חדש!

שיתוף

לקריאה נוספת

את הכסף סופרים במדרגות
כסף
ליאור שפירא

8 טיפים לעצמאי המתחיל

עצמאים מתחילים? שמונה עצות שיעזרו לכם לעבור בצורה חלקה יותר את השנה הראשונה כעצמאים, עם כמה שפחות טעויות, הצלחה הרבה יותר גדולה וכמה שיותר כסף.

קריאה נוספת >>

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים