למה ואיך להקטין הוצאות

רגע לפני שמחפשים דרכים נוספות לעשות כסף, אני מציעה להבין איך אפשר להקטין הוצאות - ולמה זה הדבר הראשון בדרך לשיפור המצב הכלכלי.

תוכן עניינים

ההון שלנו מורכב מנכסים פחות התחייבויות. במילים אחרות: הכסף שנשאר לנו ביד אחרי שעושים הכנסות פחות הוצאות. יש שתי דרכים עיקריות שבהן כל אחד מאיתנו – אני, אתם, ממשלת ישראל או חברות בגודל של מייקרוסופט – יכול להגדיל את ההון: להכניס יותר ולהוציא פחות.

רוב אלו שרוצים להגדיל את ההון מתעניינים קודם כל בדרך הראשונה: מחפשים דרכים להגדיל הכנסה או לעשות כסף. זה הגיוני, כי אנחנו נוטים לאהוב את רמת החיים שלנו ולהוריד אותה זה קשה. אנחנו גם יודעים שכשמגדילים הכנסות – השמיים הם הגבול.

אבל רגע לפני שמחפשים דרכים נוספות לעשות כסף, אני מציעה לא לדלג על הדרך השנייה השנייה ולהבין איך אפשר להקטין ההוצאות.

למה להקטין הוצאות

אחת: הקטנת הוצאות תלויה רק בכם

הקטנת הוצאות היא הצעד הראשון לשיפור המצב הכלכלי כי אתם לא צריכים אף אחד חוץ מאת עצמכם (ומבני המשפחה, שחולקים איתכם חשבון בנק ואינטרס). לא צריך לעבוד יותר שעות, לקחת עוד עבודה, לבקש יפה מהבוס, להעלות מחירים ללקוחות. אתם ומשק הבית שלכם, בלי טובות מאף אחד.

הקטנת הוצאות פטורה ממס

אומרים ששקל שלא הוצאתם הוא שקל שנחסך. אבל זה עוד יותר שווה: שקל שלא הוצאתם שווה יותר משקל שעוד לא הרווחתם כי הוא פטור ממיסים. על כל שקל שאנחנו מכניסים אנחנו משלמים מיסים, כך שנשאר לנו ביד פחות משקל.

איך להקטין הוצאות

איך אפשר לחסוך בכלל כשהחיים יקרים כל כך? איך אפשר להגדיל את הסכום שחוסכים? יופי שאתם שואלים. זה מה שיש פה באתר: מלא דרכים להקטין הוצאות בכל מני דרכים. מהרגלים כלכליים בריאים ועד לטיפים קונקרטיים.

אין סוף לדברים שיותר כסף פנוי יוכל לעזור לכם להשיג: אירועים, חופשות, רכב, חסכון לילדים, דירה, משכנתא נמוכה יותר. הרבה מההוצאות הגדולות האלו מצריכות תכנית חסכון.

שני טיפים להתחלה

אחד: אלא אם אתם בתהליך יציאה ממינוס – את הכסף הפנוי שימו דוך בחסכון. כל הוצאה שהורדתם – את היתר תעבירו דוך לחסכון במקום לאכול אותו בעו"ש. רמת החיים שלנו יכולה להתאים את עצמה לסכום שאנחנו מכניסים. עלייה של 1,000 ש"ח בהכנסות יכולה להעלות לנו את רמת החיים, והיא יכולה גם להעלות לנו את שיעור החיסכון. ירידה של 1,000 ש"ח בהכנסות יכולה להוריד לנו את רמת החיים – אבל אם זה מהכסף שלנו, היא יכולה להעלות לנו את שיעור החיסכון ולאפשר לנו דברים טובים בהמשך.

שתיים: לא פעם לא נצטרך לרדת ברמת החיים כדי לחסוך עוד כמה מאות שקלים בחודש. מעבר על הוצאות האשראי פעם בכמה חודשים תגלה הוראות קבע ששכחנו מהן או תיתן לנו תובנות על הוצאות-יתר שלנו. קניות חכמות במקום אימפולסיביות יוסיפו לנו עוד כמה מאות שקלים בחשבון.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

שיתוף

המלצה מסחרית לעזרה הדדית

לפתיחת חשבון מסחר באקסלנס טרייד שדורשים את ההון הכי נמוך לפתיחת תיק (20K). אני אשמח שתפתחו אותו דרך הקישור שלי. כשנרשמים דרכי מקבלים, חוץ מכל ההטבות למצטרפים חדשים, גם 100 ש"ח מתנה. להצטרפות

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר. גלו משהו חדש!

אנליטיקות פודקאסט באנקור
תחביבים בבית

איך ליצור פודקאסט בחינם?

בשביל להפוך רעיון – לפודקאסט, צריך רק שלושה דברים: אמצעי הקלטה, אמצעי עריכה ופלטפורמה להעלות אליה. תמיד אפשר להשתדרג, אבל זה הבסיס. בואו נדבר על שלושתם:

המשך קריאה »
איך להתעשר בגיל צעיר
כסף

איך להתעשר בגיל צעיר

לא פשוט להתעשר בגיל צעיר. קל יותר לעשות כסף בגיל מבוגר, עם ותק ונסיון. אבל צעירים אמידים ששיפרו מאוד את מצבם הכלכלי – התחילו איפשהו.

המשך קריאה »

לקריאה נוספת

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים